Patates Nişastası

patates nişastası 25 kg’lık kraft torbalarda toptan patates nişastası fiyatları ve teknik destek için satış ekibimizle iletişime geçiniz.
16. yüzyılda Avrupa’da tanınan ve ekilmeye başlanan patatesin ana vatanı Güney Amerika’dır. Yüksek oranda doğal nişasta içermektedir. Ülkemizde de yetişen ve Türk mutfağında birçok çeşidi kullanılan patates uzun yıllardır nişasta kaynağı olarak da tercih edilmektedir. Doğal patates nişastası diğer nişasta çeşitlerine göre daha geniş granül yapısına sahiptir. Ayrıca saydamlığı ve viskozitesi yüksek hamur elde etmede etkili olan patates nişastası en çok tercih edilen nişasta türünü oluşturmaktadır.

Patates Nişastası Kullanım Alanları

Kullanım alanı çok yaygın olan patates nişastası özellikle gıda alanında salep üretimi, unlu mamullerde, hazır çorbalarda, soslarda, ekmek üretiminde, kuruyemişlerde ve daha birçok farklı besin maddesinde kullanılmaktadır. Ayrıca tekstil sektöründe ve kağıt sektöründe de kullanılan patates nişastası yem üretiminde, madencilikte, su arıtmada, tutkal ve kozmetik sektöründe de tercih edilmektedir.

Özellikler ve Paketleme

Patates nişastası üretimi süreci sonunda, yüksek viskosite değerli , jelleşme ısısı düşük ve jel çözeltisi yarı saydamdır. Patates nişastası 25 kg’lık kraft torbalarda satışa sunulmaktadır.

  • Görünüş: Beyaz homojen toz 
  • pH: 6 – 8 
  • Nem oranı: 20.5% 
  • Kükürt dioksit : max 5 ppm