Gomajel

Gomajel

Gomajel kömür bağlayıcı nişasta dekstrin tutkal olarak ta bilinen jel nişasta perakende ve toptan jel ürün bilgileri, her sektöre göre değişen kullanım talimatları ve fiyat bilgisi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Pres Kömür Nişastası , Sıkma  Kömür  Nişastası olarak ta piyasada bilinen,  bir nişasta türevi olan jel, nişastanın fiziksel değişime uğraması ile elde edilir. GOMAJEL kokusuz ve suda çözünebilen bir tozdur. Pişirme gerektirmeyen ürünler için genel amaçlı bir koyulaştırıcıdır. Elde edilen jelin su kaldırma özelliğiyle beraber sertlik, tokluk, bağlayıcılık ve dolgu özellikleriyle farklı sektörlere hitap etmesi sağlanmıştır.

GOMAJEL Kullanım alanları

Kıvam arttırıcı olarak bilinen bağlayıcı GOMAJEL, kağıt, tekstil tozu atıklarının preslenmesinde, fındık kömür üretimi, nargile-mangal kömürü presinde, briket kömür yapımı, pres kömür yapımı için doğal kömür bağlayıcı olarak, hayvan yemi pelet üretiminde bağlayıcı olarak, fındık ve palmiye kabuğu kömüründe, pres kömür hammaddesi olarak,  kimya ve yapı kimyasalları sektöründe, döküm kalıp malzemesi kumu sanayisinde dekstrin yerine, sıvama tutkalı, petrol ve su sondajı alanlarında, seramik sanayisinde, inşaatlarda su kaçağı önlenmesinde, yangın söndürücü olarak, su tutucu ve sertlik özelliğiyle beraber kolaylıkla kullanılır. 

Özellikleri

Görünüş: beyaz toz
pH: max 8
Çözünebilirlik : 95%
Nem: max 10%

Örnek;
Gomajel 12kg
Su 88kg

Ambalaj

Bu ürünümüz ‘’GOMAJEL’’ markasıyla 30kg’lık kraft torbalarda ve 1500kg’lık paletlerde toz halde satılmaktadır. Torbalar, kimyasallardan ve kokulu maddelerden uzak, serin ve kuru bir yerde depolanmalıdır. Ürünün özellik kaybına uğramaması açısından 1 sene içerisinde kullanılması önerilir.

Güvenlik

Tozu yanıcı ve patlayıcıdır. Ürünün göz ile temasında bol su ile hemen yıkanmalı ve acil durumlarda doktora gidilmelidir.

Şirketimiz her türlü teknik sorunlarınız için size yardımcı olmaya hazırdır.