Buğday Nişastası

buğday nişastasıToptan buğday nişastası fiyatları ve teknik destek için satış ekibimizle iletişime geçiniz.

Tek yıllık bir bitki olan buğday, tüm iklim şartlarında yetişen ve özel toprak istemeyen tarım ürünü olan temel bir besin maddesidir. Kolay yetişme imkânı ve ana tüketim malzemelerinden sayılması nedeniyle, ilk tarım faaliyetlerinden beri üretilen buğday; zamanla kullanım alanını genişletmiş ve insanlık için son derece önemli bir konuma günbegün yükselmiştir.

Ezilen buğday tanelerinden ve unundan buğday nişastası elde edilir. Yaklaşık olarak buğday ununun 70% ini nişasta kaplar fakat buğday nişastası eldesi mısır nişastasına göre daha zorludur. Diğer nişastalara göre jelleşme derecesi çok daha yüksektir ve ortalama 80 – 85 derecelerde jelleşmeye başladığı gözlenir.

Buğday Nişastası Kullanım Alanları

Doğal ve saf bir besin ürünü olduğu için birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Genellikle evlerimizde ve gıda sektöründe buğday nişastasına rastlarız. Birçok tatlı çeşidinde, kek, kremalı ürünler ve çocuk mamaları gibi gibi çeşitli gıda ürünlerinde kullanılmaktadır. Homojen bir yapı sergiler ve hamur karışımının viskozitesinin korunmasında ve şekil verme özelliği bakımından çok başarılıdır.  Mısır nişastasına oranla rengi daha sarıdır.

Özellikler ve Paketleme

Görünüş: Homojen beyaz toz

pH : 5-7

Nem oranı: Max 13%

Protein değeri: Max 0,3%

Maksimum kül: 0,3%

Kükürt Dioksit: Max 10 ppm

Ürünlerimiz genetiği değiştirilmiş mikroorganizma içermemektedir.

Serin ve kuru yerde saklanması gerekmektedir.

Toptan Mısır nişastası alımı yapmak ve diğer 25 Kg Kraft torba fiyatlarımız ve sorularınız için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.