Mısır Nişastası

mısır nişastasıToptan Mısır nişastası ve diğer 25 Kg nişasta fiyatı ve teknik destek için satış ekibimizle iletişime geçiniz.

Mısır; insanlık tarihi kadar eski buğday familyasından gelen otsu bir bitkidir. Binlerce yıldır tanıdığımız ve hemen her yerde yetişmesi uygun olan mısırın kullanım alanları da zamanla farklılık göstererek günümüze ulaşıp sofralarımızı şenlendirmiştir. İlk olarak sadece tahıl olarak kullanılan mısır, insanlığın gelişmesi ile birlikte un halinde kullanılmaya başlanmıştır. Son olarak; günümüzde olgunlaşan mısır koçanları kurutulur ve böylece mısır nişastası elde edilir.

Mısır Nişastası Kullanım Alanları

Geleneksel türk mutfağımızın vazgeçilmezlerinden olan nişasta gıda sektörünün en ana kategorilerinden birinde yer almaktadır. Mısır tanelerinden elde edilen yağ genellikle yemeklerde kullanılır. Aynı zamanda ‘’kıvam arttırıcı’’ özelliği görerek çeşitli mutfakta yapılan karışımları daha hamur haline getirebilir. Bunlara ek olarak tanelerinden un elde edilip çeşitli sütlü tatlılar, kek, kurabiye, çorba ve salça yapımında da kullanılır. Mısır nişastası bebek pudralarında bile kullanılabilir.

Özellikler ve Paketleme

Görünüş: Homojen beyaz toz

pH : 5-7

Nem oranı: Max 13%

Protein değeri: Max 0,5%

Maksimum kül: 0,3%

Kükürt Dioksit: Max 10 ppm

Ürünlerimiz genetiği değiştirilmiş mikroorganizma içermemektedir.

Serin ve kuru yerde saklanması gerekmektedir.

Toptan Mısır nişastası alımı yapmak ve diğer 25 Kg Kraft torba fiyatlarımız ve sorularınız için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.